Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8   další »

Motiv shadow nepotřebuje nějak mnou okomentovávat. Snad jen, že jsem mu nahodil hambáče a vyladil poslední nepřesnosti.

http://www.tpsl.4fan.cz/upload/shadow-xxl-beta5.zip

Tmavý motiv: Dark Color
Tak na podruhé už se povedlo. Musel jsem předělat ikonky na tmavej podklad. Aspoň už to mám připravené na tmavé bg a světlé color. Víc toho do bety 6 rozjíždět nebudu. Budu muset pak ještě nejspíše předělávat nějaké změny, které asi budou.

http://www.tpsl.4fan.cz/upload/dark-color-beta5.zip

Pokud jste to stáhli před touhle druhou úpravou, tak si to stáhněte znovu ;)
Jak narazíte na nějakou chybku, tak dejte vědět, ale už by tam nemělo nic bejt. Vše už bylo opravené.

Dal jsem hl. menu v responsive pod hambáče. Chtěl jsem to uvolnit až po posledních úpravách v betě 6, ale nevím, kdy vyjde, tak raději poskytuju už teď.

http://www.tpsl.4fan.cz/upload/suntrip-beta5.zip

Poslední úpravy motivu před betou 6. Zapsal jsem konečně barevné rozlišení hlavičky zrovna napsaného příspěvku, jako to má Shira tady a v seznamu uživatelů a vzkazníku jsem nastyloval "select" a "select option" a dá se to teď i konečně přebarvit.
Stáhněte si to znovu ;)

Antivir tu mám a je vše v poho, ale je pravda, že tu mám indexovací nástroje, ale přišel jsem na to, jak s tím pryč, takže jsem to nakonec vyřešil. Stačí převést na server a zpět a neni to tam, protože tam se stěhujou jen viditelný soubory. Tohle mně hned nenapadlo ;)

Golfine, to si nemyslim. Pokud odstraňuju tyhle plevy skrze klienta, kdy nemám otevřenou složku, tak to funguje bez vsunuté náhrady, ale při otevření a další práci to tam skočí, což je ale normální. Jenom teď jsem čistil jednu věc od Jirky co mi poskytl a u patternů jsem mu odstraňoval skryťase, co měl 100kb. Na serveru to tak mám bez a funguje to v pohodě. Není tam potřeba. Tyhle soubory automaticky takhle čistim běžně u staženejch věcí. Někdy dokonce musim přepisovat práva u stažený složky, protože je chráněná proti přepsání, nejspíše pochází z účtu pc co má heslo. Tohle tahám furt, ale už jsem narazil i na vyčištěnou složku. Tam evidentně někdo taky čistil 2 , proto mě zajímá, jestli např. někdo na to nemá už rovnou prográmek, co to čistí automaticky, tedy zadáš jen cestu ke složce a všechny složky obsažený ve složce, k níž vede cesta, automaticky vyčistí.

Píšu o obyč složce. Jedu na woknech. Linux mám na druhém. Jde mi o to, že v každý složce máš i skrytý systémový soubor, v kterym je uloženo např. obrázek přepsán a díky tomu můžeš v tý složce opět zvolit možnost vrátit změny zpět atd. Je to čistě pro systém, aby třeba složky v koši jsi mohl vrátit zpěd do složky ;) Tyhle skrytý informace ale ta moje složka už nepotřebuje a já to čistim tak, že dám zobrazení skrytých souborů a pak mažu, ale stejně se tam nějaký info po smáznutí opět dostane, ale to je v pořádku. Mě jde o ten počáteční skrytej soubor ve složce, kam se zaznamenává každá předchozí činnost ve složce, kdy pak činností v tý složce tohle info kyne. Příklad: ve složce mám 10 obrázků o hodnotě dohromady něco trošku přes 8kb, ale systémovej soubor tam má 42kb. To je fakt mazec. Dohromady 51 kb a 8 z toho jsou ty obrázky, ostatek je ta pleva, co potřebuju redukovat 4

Dík. Je to přepsaný, takže stáhněte znovu. U shadow jsem si pro jistotu tu změnu udělal taky.
Dotaz, nevíte někdo o nějakym prográmku, co čistí složky od systémovejch plev. Já když předělám např. nějakej obrázek a i když je o stejné velikosti v kb, tak mi ta dotyčná složka, v který je ten obrázek, nakyne o nějaký kilo. Potom když dám nově zabalenej motiv na stažení, tak je tam o hromadu kilo navíc. Nevíte někdo o něčem?

Golfine, já tu zapoměl upozornit na to, že ten pack těch dalších věcí už Jirka má a je to už hotovka, To co jsem mu poskytl chtěl, takže ta věc už byla vyřešená hned jak se to k Jirkovi dostalo. Já jsem zapoměl na to sem hodit nějaký info, že je vše ok. Jirka dostal hračku a já od něj taky něco, tak teď blbnem a vy jste tu bez infa. Promiň Golfine 3

ok, něco nasekám a hodim ti to sem. Dám i mlhu a stíny zvlášť a nahodim to i na 100% stín a světlo a ty si to pak budeš různě v % zprůhledňovat, Budou to jen stíny a světlo. Vlastně technika gradient. Ta bílá se u každé barvy chová trochu jinak a ten stín taky, takže intenzitu si pak taky nahodíš sám právě tím dodatečny dalším zprůhledněním stínu. Jdu něco nasekat 3
http://www.tpsl.4fan.cz/zpruhledneni.html
Jinak na mobilu nemáš šanci, protože seš načtenej uvnitř toho slunce 5 . Až budeš u pc tak jukneš. Zatím

Zatím bílá a černá, ta by asi byla na veškerý barvy nejlepší. ještě ale nemám úplně trefenou tu mlhu v bílé. Aktualizuj. Zprůhlednit to ještě jde. Sjel sem ti vlastně jen stíny a světlo a tím efektuju. Ta mlha ale ještě neni trefená, takže zase jdu na to. Tohle shovám, nevyhodím, ale dám další pokusy ;) Jdu na další : 3

a ještě jinak. Vzal jsem si ten tvůj gradient a vložil do photoshopu, navolil jsem si tam to tvoje pozadí a začnu nanovo. Kruh vyprázdnim od barvy a hodim pouze stínování jak uvnitř tak ven a budu se snažit docílit toho, čeho si chtěl asi docílit. Jde ti asi hlavně o tu siluetu. Takže dej čásek a juknu na to

jj tak teď je mi jasný co jsi dělal.
Použitím css gradient můžeš dosáhnout hezkého efektu. Ty jsi hned dvě věci spojil v jedný třídě, já ale použiju dvě a budu do té druhé bez pozadí dávat ten obrázek z kterého jsi udělal pouze efekt. a nebo budu spojovat dva různě barevně odstínované efekty v těch dvou třídách. Budu ti to muset sject jinak. Obrázek jsem vytvářel tak, že jsem vytvořil pozadí, pak slunce a pak jsem dělal štětcem tu mlhu pro efekt tou světlejší žlutou barvou. Vrstvy ti sjedu samozřejmě v png, aby to bylo průhledný a udělám několik verzí. Tedy světlejší tu mlhu a pak stíny jako druhej obrázek a budem experimentovat. Můžem si zablbnout. Já to mám uložený, takže jen budu ubírat vrstvy a dělat je různobarevně a ty si pak některé vrstvy stmavíš a nebo zesvětlíš. To by neměl být problém. Tobě vznikl problém v tom jednotném spojení vrstev, kterého jsi dosáhnul stmavením celého obrázku. Pak máš šeď přes celej obrázek. Otázka: máš photoshop? Že bych poslal zdroj. Ale samozřejmě ti to sjedu, to neni nic složitýho ;)
Vytvořím ten gradient podle tvého zápisu a začnu pak nahazovat. Pořád platí ten odkaz na html stránku. Zablbnem si

Takže skoč sem:
http://www.tpsl.4fan.cz/zpruhledneni.html
Jsou tam celkem 4 podklady v hlavičce. Jadna třída je hlavní přes celou šířku stránky.

.header {
background: #4F4F4F;
background: linear-gradient(to bottom, #454545, #3A3A3A);
text-align: left;
padding: 0 15px 0 15px;
clear: both;
display: block;
position: relative;
z-index: 2;
}

Na tom je třída header-background která už se pohybuje v tom základnim rozměru 1000px:
.header-background {
background: #BF5D04;
color: #FDFDFD;
width: 100%;
height: 130px;
padding: 0;
box-shadow: 0 2px 4px rgba(34, 25, 25, 0.4);
overflow: hidden;
display: block;
float: left;
}

Pak jsem vytvořil další třídu sun:
.sun {
background: url('img/sun.png') center top no-repeat rgba(15, 15, 15, 0.01);
color: #FDFDFD;
width: 100%;
height: 100%;
padding: 0;
margin: 0;
float: left;
}

V ní se nachází png obrázek slunce (centrovaný zápisem na střed). Tentokrát je bez pozadí. U třídy header-background jsem odebral obrázek slunce a jen jí obarvil.
a poslední je třída s logem. Jsou tedy 4 na sobě poskládaný. Od tebe potřebuju určit, kterou třídu chceš zprůhlednit.
Mně totiž podle dotazu nedochází, co přesně jsi zprůhledňoval. Neboj, k výsledku se dostanem, jen potřebuju upřesnění co a kde jsi dělal a co chceš jinak nebo co chceš, aby dělalo a kterou vrstvu to deformovalo, potřebuju určit pořadí vrstev pro danou práci ;)

Marty, jsou věci, které chci nechat pod tématem bety na v. 8. Tohle forum se pak smaže. Některé řešení vyžaduje jen dočasnou pozornost a to si myslim sem spadá. Navíc je tu odkaz na stránky, které po betě budu rušit a spoustu odpovědí ve směru na tyhle stránky by pak byli matoucí. Tenhle vzhled se řeší jako prozatimní dílenskej projekt, kterej při východu slunce v. 8 přijde jako hotová věc. Nechci řešit některé věci dokola, takže smáznutí určitých témat bude pro mně osobně fajn, navíc si myslím, že tématicky to víc spadá sem, protože se společně s tím objevují i věci v beta verzi a pak se různě dodělávají, nebo upravují.
Motiv Shadow je jen přerušenej do doby, než se přidá předělanej vzkazník do systému, abych mohl dodělat tuhle poslední věc a nebo ještě nějakou, která bude případně do bety 6 přidána. Všechno na tomhle motivu je už jinak v cajku a teď potřebuju testnout i tyhle věci. ;)
Edit: Jinak aktualizujte si stránku na testovačce. Přehodil jsem jen styly layoutu z 2 verze do té první a nechal tam jen tu. Díky ;)


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8   další »