Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7   další »

Díky Shiro

Chci se zeptat, co vlastně CRON v sunlight spouští za úlohy?

Hehehe, tak to je dobrá ...vy... nad windousama. 1

No právě, tak jak to popisuješ, to má dělat všechno windows sám automaticky. Pouze když nějaký program na danný soubor sahá, je otevřen, tak ho nesmaže. Ale vše co není aktivní by měl vymazávat. proto si myslím, že tam máš ve windows nějakej bordel. Zkus ještě antivirák, zda tam není virus.

Toto je na reinstal oken. Nefunguje Ti to automaticky, což by mělo. Myslím si, že čistící prográmky Ti nepomohou. Máš překřížený (laicky řečeno) cesty ve windows.

3

Jsou to jen rychlé ukázky, abys viděl co by se dalo dělat jako sklo. Jde toho i víc. Toto jsou obrázky. Sklo lze udělat jako vrstva obrázku - průhledná. Ale dobrá zpráva pro tebe je, že na to nepotřebuješ vůbec obrázek. To co vidíš (představ si pouze to sklo) můžeš udělat i pomocí caskádového stylu.

Např. něco jako toto: http://www.webtutorialplus.com/glass-effects-with-css/

Slack byl v podstatě pro to vyvinut. Hodně z lenosti lidí přejít z jedné kanceláře do druhé a říct si to ústně. Mám pocit, že to je i oficiální myšlenka slacku. Ale je oproti discordu mnohem složitější, má i více funkcí. Které ani sám neznám. Mě moc k srdci nepřirostl, tak jsem ho pak nezkoumal. Discord jsem zvolil spíše proto, že v lecčems se podobá např ICQ a skypu. Samozřejmě neberte podobnost doslova, je uplně jinej. Na kecání ale stačí plus nějaký funkce navíc.

Něco takového?

img

Pro zvětšení klikni ZDE

Ukázka 2
img

Pro zvětšení klikni ZDE

Dá se udělat mnoho druhů skla.

Jirko musím se Tě zeptat. Jak to čtu, chceš docílit efektu pohledu na obraz za sklem? je to tak? Jestli to tak je, vytvořím Ti samotné sklo, které dáš jako png do popředí a ostatní pod něj. Opacity si nastavíš pokusem, jak to budeš vnímat. Jinými slovy, na začátku si vytvořil graiscale obraz. Tak to bych nedělal. naopak graiscale by bylo v popředí to sklo a barevné obrázky pod ním.

Ono discord, slack a podobné aplikace mohou být fajn. Má to pozitivní věc a i negativní. Pro rychlou komunikaci a vyřešení problému je to dobrý. pro archivaci absolutně na ...

Zde mluvím z vlastní zkušennosti dvou projektů. jeden se vedl na slacku, druhý je na discordu. Na slacku nebyl vedle web k dispozici, což byla katastrofa. Hledat něco v diskusi slacku nebo discordu je nemožný. Druhý projekt sice má forum, web atd, ale většina lidí je na discordu. A opět nastává problém s archivací a hledáním příspěvků. Osobně, až rozjedu tým, discord doporučím pouze pro kecání. Ale zásadní témata budu chtít na forum.

Nejsem až tak dobrej programátor, ale tady bych se přiklonil k verzi předchozí. Tedy poslední před osmičkou 7.5.5. Jednak, je stabilní a dále Shira si myslím vytvoří nějaký patch, který ji dokáže převést potom na osmičku. Jde o to, že jak napsal Jirka, osmička není stále dokončená a mohou nastat radikální změny. Pak i když máš málo obsahu, Ti moc nepomůže převod z nějaké verze osmičky na stabilní. Vše budeš muset vytvořit znovu. Ano, dalo by se šáhnout do databáze a ručně si to přetahovat, ale to by byla dobrá pakárna.

Také mám na endoře osmičku, jako test. Ano, dva lidi si v ní diskutujeme. Ale právě z důvodu testu. Až budu dělat osmičku finální, vše vytvořím nově. Nebudu nic převádět. Navíc mám ten web uzavřený pro veřejnost.

Á to jsem přesně potřeboval slyšet Shiro. Díky. To je ta myšlenka a filosofie, kterou jsem postrádal. A tápal. Ostatní názory vás všech i mé jsou jasný, moudrý a i mnohdy důležitý. Nebo i zcela zcestný. Ale všechny nepodstatný. Shira nyní napsal jeden nejdůležitější a to je filosofie celého projektu. Tím se vše vysvětluje.

Marty, žádnej návrh nemám.

Logo tedy dělat nebudu *usmál se*

Nu, počkám si, co napíše Shira. Zda máš zájem o logo, Shiro??. Tady přeci jen nejde o toliko veřejnost, ale o majitele vývoje systému. Loga jsou vždy pod ochranou práva.

Jinak Jirko, to co píšeš je jasný, s tím plně souhlasím. Ale určitej nástřel, nebo ukázka jen třebas pak v návodech, to by se hodilo. Udělat možná jen takovou prezentaci potom, až vyjde osmička ven do návodů.

No, i kdybys to nenapsal Jirko vedle, už nějakou dobu nad tím přemýšlím. Zkusím vytvořit nějakej návrh loga. Stále přemýšlím nad tím názvem, tou myšlenkou, co SunLight představuje. Sluneční svit? Slunce v redakčních systémech? Svítání? Shiro, co tě vedlo k takovému pojmenování?

Lépe se pak dělá grafika, když se zná pozadí názvu. 1
Jinak samozřejmě bych ho tvořil ve vektorech a pak ho převedu do rastru.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7   další »