Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7   další »

Ano, toto je jedna ze specifikací Sunlight. A upřímě, nezvykneš si, pokud jsi zvyklý na PéHáPéBéBéčka. Ty to nejsou. 1
Nicméně je to malá formalitka, která se dá ustát. CMS v mnoha směrech převáží k dobrému a budeš spokojenej nad komplexností celého systému.

A taky je dobrý se podívat do dokumentace zde na webu, kde na to najdeš odpověď.

https://laszlobodnar.eu/ velmi cool 1

Tak, ona zase tak úplně není pravda, že není k dispozici. Používám verzi z githubu, na kterou mě upozornil sám Shira. A vzhled používám sunlight-shadow od sun kolegy CzechXicht. Zatím ho nemám upravený, ale líbí se mi. Další věc je, že nemám stránky ještě veřejně, pouze pro svůj herní tým. Podívej se na eranova.cz.

Právě proto, že Wysiwyg editor nahrazuje psaní kodů. Je to ulehčovátko pro pisatele článků, kteří neumí kodování.

To je velmi zajímavá informace. 2 , Hmm, díky.

Pokud jsem Tě dobře pochopil, Ty si uložíš obrázek v externím programu (photoshop, gimp atd) do jpg pod jinou color paletou? A Sunlight si ho natáhne do systému na server a nezmění (nezkomprimuje) ten obrázek? Nechce se mi tomu moc věřit. Pokud má php skript nastaveno, že má komprimovat, tak to zkomprimuje, tak se domnívám. A color paleta by neměla hrát roli.

Ale je to divný. Možná, jestli ten pracovník podpory něco nepřenastavil a jen mi to neřekl. Nevím. Nyní i dneska to švihá rychlostí blesku. Pokud se to oběví, dám vědět i s výpisem dev logu.

Tak nějak tomu nerozumím. Dnes je to první den, co se mi to nestalo. Najednou to funguje jak má. Uvidím zítra, dyžtak postnu info.

Ahoj Shiro, podle zdejších komunikací jsem využil hostingu na OneBitu a zaplatil si výchozí Start nabídku. Použil jsem osmičku z Githubu. Funguje fajn. Jen občas se stane při registraci nového uživatele, nebo editaci stávajícího, že se překročí timeout. Neděje se to vždy, ale když to vezmu, tak z třetiny to funguje správně, a dvě třetiny překročí timeout. Zde přikládám vyjádření podpory Onebitu:

v tomto případě se jedná o překročení timeoutu - 60 sekund zpracování bez výstupu. To je způsobeno nevhodným návrhem aplikace. Z bezpečnostních důvodů je na serveru vyžadováno vykonání akce ve smyslu vypsání obsahu skriptem na obrazovku alespoň jednou za 60 sekund (proxy timeout). Pokud během této doby nemá skript žádný výstup, pak je označen za nečinný a ukončen. Může se jednat například o zacyklení, čekání na nedostupné zdroje, nebo jinou chybu ve skriptu.

Proxy timeout lze snadno ošetřit u délekonajících skriptů pomocí vypisování průběhu na obrazovku v intervalech kratších než 60 sekund.

Pro náročnější operace jsou vyhrazeny CRON úlohy, kde je tento timeout výrazně delší. Pokud se však jedná o aplikaci třetí strany, kde není možná zásah do skriptu takovým způsobem, aby vyhověl uvedenému nastavení, je vhodné spouštět skript pomocí CRON úloh.

Pokud nějaká "standardní" akce trvá déle než minutu, pak je něco špatně, ale z hlediska návrhu aplikace.


Tak nevím, přiznám se, až tak tomu nerozumím. Na radu Jirky Ti to hlásím ještě před vydáním oficiální verze osmičky. Ale poradit si s tím moc neumím.

Díky Shiro

Chci se zeptat, co vlastně CRON v sunlight spouští za úlohy?

Hehehe, tak to je dobrá ...vy... nad windousama. 1

No právě, tak jak to popisuješ, to má dělat všechno windows sám automaticky. Pouze když nějaký program na danný soubor sahá, je otevřen, tak ho nesmaže. Ale vše co není aktivní by měl vymazávat. proto si myslím, že tam máš ve windows nějakej bordel. Zkus ještě antivirák, zda tam není virus.

Toto je na reinstal oken. Nefunguje Ti to automaticky, což by mělo. Myslím si, že čistící prográmky Ti nepomohou. Máš překřížený (laicky řečeno) cesty ve windows.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7   další »