Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 57

Tak děláš něco blbě, fórum lze zanořit do skupiny úplně v pohodě.
https://ctrlv.cz/shots/2019/03/17/XhmU.png
img

https://ctrlv.cz/shots/2019/03/17/S1Ln.png
img

Nechci bejt rejpal, ale nebyl by zip bez komprese trochu k ničemu? 3 Já mám v TC nastaveno komprese normální (6)

Sekce je stránka jako taková a skupina je původně rozcestník, zanořování v této verzi není omezeno rozcestníky jako tomu bylo v sedmičkové řadě systému.

Sice nejsem Shira, ale snad vezměš za vděk i mou odpovědí.
Instalace pluginů ze ZIP, ti hlavně nebude fungovat s formátem RAR. Zabalený plugin/motiv musí obsahovat celou složkovou cestu plugins/extend/nazevpluginu nebo plugins/templates/nazevmotivu.

Tu třetí otázku jsem vůbec nepochopil, ale v boxech je multiselect, takže s přidržením CTRL můžeš vybírat pro jaké konkrétní stránky chceš box zobrazit.

I já tomu věřím.

Je to tak, knihovna kterou plugin používá pro práci s Google reCaptchou, potřebuje pro správně fungování minimálně PHP 5.3.2

Takže bych doporučil aktualizaci PHP. Systém ve verzi 7.5.5 včetně zde stáhnutelných pluginů jsou kompatibilní až do PHP 7.1

Na to bych se neptal, prostě ten web v základu by měl podporovat responsivitu, aby byl použitelný na všech zařízeních.

Dovolím si s tebou nesouhlasit, i kdyby ses rokrájel na |||||||||||| takovýhle nudličky, tak se vděku nedočkáš. V tomhle případě souhlasím s tím co psal CX. "Kdo dělal někdy klanovku, tak ti s klidnym svědomim může říct, jak nevděčná je to práce." Ono ani nemusí jít o klanovky, vždycky se najde nespokojená skupina lidí. Změníš desing nebo funkčnost a ozývají se hlasy: "Vrať to tak jak to bylo." Po nějaké době si zvyknou a když uděláš další změnu, tak hádej co? Chtějí vrátit to, co původně nechtěli... Je to nevděčné. Ale zdá se mi, že jsme se od řešení responsivity trochu vzdálili.

"Klanovky, domnívám se že tím myslíte cechovní, klanové atd weby hráčů. Tak to nedělám."
Je jedno co o jaký web, se jedná. Dnes je responsivita pro weby hodně důležitá a dává to uživatelům i určitou formu komfortu. Samozřejmě chápu, že nemůžeš obsáhnout vše, konkrétnější odpovědi se, ale takhle na slepo nedočkáš. Za mě, ale responsivita určitě ano.

"to že Ti nikdo nenapíše, že testuje Tvůj motiv ještě neber, že není testován"
Pro vývoj je feedback důležitý, je hezké že se testuje, ale když nemáš zpětnou odezvu nakonec můžeš s projektem seknout pro nezájem komunity. I když tomu tak třeba není.

"Dále jsem si napsal i vlastní HCm pro forum, který ale ještě budu upravovat. Pak ho pokud bude Pavel chtít, dám k dispozici."
Shira si vše píše sám, ale pokud se budeš chtít podělit, tak určitě bude možnost to uploadovat pro ostatní.

"Odložte zbraně a usmějte se. Hádky jsou zbytečný."
"My se takhle spolu bavíme normálně. Měli jsme a myslím, že i budeme mít soukromé diskuse. Podobné diskuse tu kdysi probíhali zcela běžně, jen dnes v tom tichu trochu víc vynikaj."
To je jen přestřelka slepejch slov, nad rozlitým mlíkem 10 Jsem rád, že se tu zase začíná něco dít. Obnovuje se zde pomalu zase komunita a bude chvilku trvat, než si lidé mezi sebou sednou. Samozřejmě komunikace probíhá i mimo zdejší diskusi například přes vzkazy, Discord nebo Messanger. Ne vždy se na všem shodneme a proto je třeba to probrat. Pravdou je, že se s CX rozepisujeme celkem hodně, ale k některým věcem mám nutkavou potřebu se vyjádřit a občas to nejde napsat jednou větou.

Pár věcí bodově:
- Ultimu znám 1
- V jakém jazyce máš ty herní skripty? Podíval bych se, zda to bude podporovat highligter, který používám v pluginu.
- Bez dokumentace jsou extendy zatím trochu o hledání, usermenu musíš registrovat do událostí tpl.usermenu, tpl.usermenu.start nebo tpl.usermenu.end

"events": [
["tpl.usermenu", "$this::onUserMenu"]
],
Vytvoříš si metodu onUserMenu, kde následně budeš pracovat s polem items, kde máš pak jednotlivá data k odkazům. 5

Vulgarita tam je jen jedna a je na místě, za tím si stojím. Uznávám, že z těch teček jsem to nepoznal a reagoval jsem na tečky jinak, než jsi zřejmě zamýšlel.

Nebyl jsem jedovatý, kdybych byl poznal by jsi to 3

Vím moc dobře, jak to bylo se sekcí Ke stažení, nebyla, byla, nebyla, obnovil jsem ji... Ale obnovil jsem ji už dávno, stačilo napsat. Na novém webu to bude lepší, uploadovat bude moci zřejmě kdokoliv a pak to jen projde schvalovacím procesem. Jen tak mimochodem, já placené věci na webu nikdy neměl a to ani na DF, co jsem kdy dělal za peníze zůstalo plátci, ale to je jedno.

Vím jak to je s testováním, nejdříve se množí dotazy: "Kdy už to bude?" a pak když to potřebuješ otestovat, tak je ticho. Nikdy jako vývojář sám neprojdeš vše, protože tě například nenapadne cpát Emoji do identifikátoru stránky 3 3 3 Mám hodně práce s pluginy, takže motivy vypouštím. Za mě promiň.

"O těch ostatních věcech co uvádíš, jsem nevěděl."
Jsem holt takový, do všeho na plný plyn po hlavě a bezhlavě. Nechtěl jsem nic z toho vytahovat na světlo, ale dotklo se mě to o opírání se o práci druhých.

Je vidět, že jsi vůbec nepochopil o čem píšu. Byla to reakce konkrétně na toto:
"Nehledě na to, že u 8 můžeš zapojit neresponzivní motiv třeba na tabulky jen na některých stránkách a tak obejít google, když dáš jako výchozí nějakej responzivní."
Proč neudělat responsivní vše, proč si přidělávat práci a snažit se něco obcházet. Ta práce vložená se ti vrátí.

Ten druhý post byl reakcí na:
"Jirko, to s tím google je škoda, ale nedivím se tomu. Amíci jsou *** píp *** odpradávna."

"Osobně na lidi nekřičim."
Já taky nekřičím, jsou zde lidi co mě znají osobně, případně z privátní komunikace a potvrdí ti, že jsem kliďas. Ano, z písemného projevu se může zdát, že jsem hodně ofenzivní. Nemám jak píšeš emocionální problém, jen jsem pes na polovičatou práci. Toť vše!

"Tak v první řadě nic nechci ... a nebo radit někomu, aby něco ..."
Já například poradím rád, proto jsem taky rozepsal použitelné možnosti a napsal: "Pojďme řešit jak na to, místo toho jak to ojebat.", já se o své znalosti rád podělím, když člověk projeví trochu zájmu. Podle předchozí komunikace s golfinem, vím že zájem má. Není to prostý lepič nalezených kusů kódů.

"A to, že se tu někdo na něco zeptal, neberu za nutné zlo pro český internet."
Spílám snad někde nad dotazem? Mě vadilo navrhované řešení.

"Osobně jsem na úplně každou verzi "sl" vždy uvolnil okolo 20 motivů a jako první jsem vytvořil web pro podporu "sl". "
Nechci být jedovatý, ale proto tu jsou ke stažení jen tři? Jde ti o návštěvnost, proto je máš u sebe na webu? V době kdy jsme se Smetkou a Landsmanem měli web DesignFlow, tak jsme tam taky měli některé pluginy a motivy a museli jsme neustále zmiňovat adresu, trochu ji protěžovat. Motivy kdesi Endoře na doméně třetího řádu se bohužel ztratí. A mohou být sebelepší. A kdyby ses chtěl náhodou ohnat tím, proč jsem neudělal nějaké motivy já, pak je vysvětlení jednoduché. Já nejsem grafik a nikdy jsem se za něj nevydával, nemám pro to patřičný cit. Což navazuje na další věc.

"Navíc, v diskusi se neopírej o práci druhých, ale pouze o tu vlastní. Tou argumentovat můžeš."
Opírám se hlavně o to za čím stojím. "Jako příklad poslouží tento systém a jeho doplňky."
Celou sekci Ke stažení, jsem taky musel obnovit prakticky z ničeho. Pluginy z verze 7.5.2 nebyli kompatibilní s verzí 7.5.3, tak to Shira tehdy celé smazal. S tím, že verze 7.5.3 bude poslední a pak hned bude SL8, že je tedy zbytečné to předělávat. Nakonec se pustil do rozsáhlých úprav SL8, tak jsem to obnovil z toho co jsem měl přepsané a zazálohované. Doplnil jsem info, popisky a obrázky. Takže se opírám hlavně o vlastní práci.
https://ctrlv.cz/shots/2019/03/08/qesy.png
img

Podílel jsem se i na novém Sunlightu, systém jako takový je práce Shiry to mu neupírám, ale některé části jsem již přepisoval/opravoval já. Testoval, dělal bugfixy... (taky pár chyb, které jsme pak opravovali) Nechci to sem tahat, ale chci ti ukázat, že se neplácám po ramenou na cizí úkor.
https://ctrlv.cz/shots/2019/03/08/qIBO.png
img

A nakonec ke klanovkám.
"Kdo dělal někdy klanovku, tak ti s klidnym svědomim může říct, jak nevděčná je to práce."

Znám to, vím o čem píšeš, ale ani já nepsal z cesty. Spravoval jsem 6-7 let dnes již neexistující klanový web Black Angels (náhled), klan ve hře World of Tanks. Zdálo se jim 300kč/ročně za hosting moc, tak to nechali nakonec umřít. Celé to běželo na Sunlightu 7.5.x, byly tam věci jako osobní garáže, kdy si každý naklikal co ve hře vlastní, klanové konto a plno jiných věcí... Původně pro ně jsem naprogramoval HCM TopicList nebo plugin Usersign, jako plno jiných věcí které zde najdeš a za celou tu dobu jsem neviděl ani korunu. Ale já to dělal protože mě to bavilo. Což vystihuje to co jsem již také zmínil: "Ne vše co člověk dělá musí vždy nutně generovat peníze i když odvedete hodně práce."

Já Sunlightem žiju, například proto mám připravené pluginy i pro ještě nevydanou verzi systému. A ano, bude to volně stažitelné na webu po vydání stabilky. Je to další čas a nervy, co stojí/stáli za vývojem některých rozšíření, přesně ten čas o kterém jsem mluvil.

Zkus mě příště vidět i z jiné stránky, než jak na tebe působí můj asi nepřiměřeně agresivní písemný projev. Nejsem soudce, jen z optimismu mě vyléčila zdejší diskuse 5

Já jsem rád, že Google tlačí webařinu dopředu. Takové HTTPS dodnes nemá plno webů a jejich komunikace je potencionálně napadnutelná. Nemůžeme zůstat stát uprostřed pole, když okolo roste město. Pamatujete dobu, kdy bylo potřeba web upravovat pro jednotlivé prohlížeče a to včetně jejich verzí? Dokáže si to představit dnes v kombinaci s responsivitou? Jak to vypadá v tomhle rozlišení v tomhle prohlížeči, jak v jiném. CSS bylo spíše hackování browserů. Proč si tedy neusnadnit práci s různými rozlišeními, když každé druhé zařízení to má jinak.

Předem se chci omluvit za svou bezprostřednost. Je smutné vymýšlet způsoby jak něco obejít. To, že jde o herní/klanový/komunitní web znamená: „Sereme na ně!“? Tohle čecháčkovství, jak něco ojebat mě neuvěřitelně rozčiluje. Na webu je dostupných několik řešení, jak si poradit s tabulkami a responsivitou, buď použitím nějakého CSS Frameworku (Bootstrap, SemanticUI, MaterializeCSS, w3.css...), Google toho na dotaz Responsive Data Tables vyplivne dost nebo tu pak je celkem primitivní řešení jako overflow-x:auto. Ne vše co člověk dělá musí vždy nutně generovat peníze i když odvedete hodně práce. Jako příklad poslouží tento systém a jeho doplňky. Čas a nervy při vývoji nejsou vyčíslitelné a přesto zde stojí a leží zdarma. Pojďme řešit jak na to, místo toho jak to ojebat. Dělejme věci pořádně!

Google diskriminuje ve vyhledávání weby nepodporující responsivitu, tabulky i obrázky se dají nastylovat aby se zobrazili použitelně i na malém rozlišení. Pro zvýrazňování kódu mám připravený plugin, ale primárně zvýrazňuje kódy kolem webu, ale dal by se rozšířit i o jiné jazyky.

Podobný dotaz s avatary je zde v diskusi již po několikáté a myslím si, že nebyl ani jednou vyřešen. Automatické avatary podle obrázku kdesi na FTP jsou podle mého názoru pro systém neřešitelným problémem. Napadá mě jedině řešení, kdy by se udělal plugin, který by upravil uživatelské nastavení a odebral možnost nahrávání avataru. Ale to klasické nahrávání asi obejít nepůjde, tím že by se odkázalo na soubor na FTP.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 57