< návrat zpět

Diskuse


Téma: Obrázek u článku rss

Zaslal/a 28.11.2011 20:09

tak nevím, proč mi to nejde... ale v administraci v nastavení systému je u článků volba rozměrů nahraného obrázku (chápu to, že jde o obrázek - perex) bohužel... nějak nevím proč tato volba nějak nefunguje, tak jestli mám někde něco špatně... protože obrázek např. obě hodnoty nastavím na 200, čili výsledkem by měl být čtverec, podobně jako u galerie... bohužel nic takového se neděje, obrázek je "normální". Přitom vím že to určitě v nějaké verzi bety šlo...
Poradí někdo, kde třeba dělám chybu?

Zaslat odpověď >

#013398
To je volba pro zpracování obrázků. Na už nahrané obrázky to nemá vliv.
#013409
Tím nastavuješ jenom MAX rozměry, takže vždycky delší hrana bude v tvém případě MAX 200px, ale poměry stran zůstanou podle originálu.
#013411
ano, beru že je to hodnota zpracování, takže po změně nahraji obrázek znovu... ale právě hodnoty fungují jako maximální,... jsem si ale jistý že v některé beta verzi určitě fungovaly stejně jako u galerie, že přesah se ořezával.
#013413
V souboru admin/require/content-articles-edit.php:

// konfigurace zmenseni
$pic_res_args = array('keep_smaller' => true, 'x' => _article_pic_w, 'y' => _article_pic_h);
if(abs(1 - imagesx($pic_load[2]) / imagesy($pic_load[2])) >= 0.2) {
// fit
$pic_res_args['mode'] = 'fit';
$pic_res_args['pad'] = false;
} else {
// zoom
$pic_res_args['mode'] = 'zoom';
}


Pokud zmenis $pic_res_args['pad'] na true, tak se obrazek oreze na pomer a zbytek doplni cernou barvou. Pokud celou if/else podminku zrusis a misto toho doplnis jen $pic_res_args['mode'] = 'zoom'; , tak se obrazek vzdy zmensi a oreze presne na rozmer.
#013414
děkuji