< návrat zpět

Diskuse


Téma: Chyba při nahrávání perexového obrázku a avataru rss

Zaslal/a 3.12.2012 23:26

Ahoj, ať už se pokusím nahrát avatar v uživatelském nastavení, nebo u článku nahrát perexový obrázek, tak se to odmítne nahrát a napíše mi to:

Během zpracovávání došlo k následujícím chybám: Avatar/Obrázek - Soubor nebyl nalezen nebo k němu byl odepřen přístup.

Opravdu netuším, kde je chyba, kontrolovala jsem i, jestli všude jsou práva 777, kde mají být, a jsou, takže netuším, proč se to odmítá nahrát :/

Byla bych moc vděčná za radu :)

Zaslat odpověď >

#016625
No strasne radi by jsme poradili, ale pokud jsi ses opravdu jista, ze prava jsou nastaveny dobře, tak bez toho aby jsme to viděli nic nezmůžeme.

No vzhledem k té chybě to vypadá že nemá přístup už při uploadu a tudíž bych si myslel, že může být nějaký problém s právy k adresáři kde hosting ukládá dočasné soubory.
#016632
Práva 777 mám u adresářů:

pictures/
pictures/articles/
pictures/avatars/
pictures/galleries/
plugins/
plugins/admin/
plugins/common/
plugins/extend/
plugins/htm/
plugins/languages/
plugins/templates/
upload/
admin/modules/
data/backup/
data/tmp/

To by měly být všechny s těmito právy, že ano?

V nastavení systému mám samozřejmě zaškrtnutý povolený upload avatarů.

Takže by to mohlo mít co dočinění s hostingem, pokud to chápu dobře? Hosting mám na free hostingu od hostuju.cz, nevím, jestli tu tedy nemá někdo s ním negativní zkušenosti...? Původně jsem se pokoušela dát SL na hosting od IC, ale jakmile u IC aktivuji MySQL, začne se to neuvěřitelně sekat, tak jsem to zkusila jinam.

Web je http://scrivere.707.cz (není tam ještě žádný obsah). Pokud byste se chtěli přímo podívat, že a jak to nefunguje, tak se můžete přihlásit např přes jméno "zkusebni-ctenar" a heslo "ctenar" a zkusit nějaký avatar nahrát... při pokusu o uložení to pak vypíše již zmíněnou hlášku :/
#016633
no nejsem expert, ale z toho co vidím to vypadá na nějaký problém hostingu
#016634
Selže volání filemtime() na nahraném souboru.. z důvodu, že neexistuje anebo k němu není přístup. Taky bych to viděl na chybu v nastavení hostingu.