< návrat zpět

Diskuse


Téma: Responsivní šablona ? rss

Zaslal/a 23.6.2018 8:55

Ahoj, chci se zeptat, jestli plánujete i nějakou responsivní šablonu, která půjde dobře prohlížet na telefonech a dalších zařízeních. Díky

Zaslat odpověď >

#021168
Se šablonami je to tak, že si ve většině případů každý majitel webu zpracuje / nechá zpracovat vlastní. Zdejší šablony jsou takovým starým pozůstatkem dob, kdy se zde uživatelé o svůj obsah a výtvor dělili. Bohužel dlouho nikdo nenabídl žádnou šablonu volně užívání. Já osobně se nepovažuji za grafika ani frontendaře, proto šablony neprodukuji, pokud to není nezbytné.

Ale ano, mám připravenou responsivní a hlavně modulární šablonu, pro nadcházející verzi toho systému, která by měla pokrýt skoro všechny základní uživatele.

Tato šablona v základu obsahuje:
- 11 barevných režimů
- 50 vzorů pozadí (pod stránkou)
- 4 obrázkové hlavičky
- světlý a tmavý režim
- zakulacené rohy pro stránku
- možnost výběru strany bočního panelu (levý, pravý, oba)

Ale pro tuto verzi to bohužel nebude.
#021169
Díky, no na jednu stranu mi to k sobě moc nejde, nabízet CMS systém bez šablony a dávat k dispozici jen jádro. 90 % uživatelů si vlastní šablonu udělat nemůže a nebo neumí.

Ta výchozí šablona je dobrá ale na dnešní poměry už trochu zastaralá, tak jsem rád že se připravuje něco nového :-)

Možná by bylo fajn tuto novou šablonu přizpůsobit i pro bannery, nebo do nového systému zabudovat možnost pro přidávání reklam apod. A přidat většinu věcí, které je zde řešena pomocí pluginu.

Tak se budu těšit :-)

Díky
#021170
Ono je potřeba si uvědomit velikost tohoto projektu a jeho komunitu, v porovnání s konkurenčními systémy jako WP, Drupal nebo Joomla, kde jsou (sta)tisíce uživatelů a developerů je Sunlight CMS malý a závislý na několika aktivních uživatelích. Nebudu lhát, když řeknu že od vydání verze 7.5.2 to tady trochu opadlo, což mi je upřímně líto. Doufám, že se to s chystanou verzí Sunlightu 8 změní, díky převážně Shirově práci systém prošel mnoha změnami a bude nabízet mnoho novinek jak pro uživatele, tak pro vývojáře.

Díky, no na jednu stranu mi to k sobě moc nejde, nabízet CMS systém bez šablony a dávat k dispozici jen jádro. 90 % uživatelů si vlastní šablonu udělat nemůže a nebo neumí.
- Ano jsem si vědom toho paradoxu, úroveň znalostí uživatelů je patrná z příspěvků na které reaguji. Bylo by pěkné, kdyby se našel uživatel, který by předělal několik motivů, věnoval tomu trochu svého volného času a nabídl je ke stažení zdarma. Já takto tvořím pluginy a nečekám, že mě někdo poplácá s uznáním po zádech. Takových lidí je bohužel málo a proto vzdávám hold lidem jako AleTic, Elfmark, jval, petvo, Landsman a Smetka (abecedně), kteří pro systém dělali co mohli.

Ta výchozí šablona je dobrá ale na dnešní poměry už trochu zastaralá, tak jsem rád že se připravuje něco nového :-)
- Ta šablona je HODNĚ zastaralá 3 , jak jsem již psal nerad se pouštím do šablon, proto jsem připravil jednu modifikovatelnou, je to pro mě jednodušší.

Možná by bylo fajn tuto novou šablonu přizpůsobit i pro bannery, nebo do nového systému zabudovat možnost pro přidávání reklam apod.
- V patnácti letech, když jsem se rozhodoval co s volným časem, webařina byla jasná volba. 3 A už v té době, bylo potřeba ovládat alespoň základy HTML a CSS, aby si člověk mohl drobné úpravy udělat sám. Nespokojit se s tím, co ti někdo naservíruje pod nos, nelíbí se ti to, ale použiješ to protože "se to nebudu učit". Myslím si, že člověk, který nechce jen nějakou osobní prezentaci, ale web který mu bude i něco sypat, musí ovládat základy a vědět kam nakopírovat 1 řádek od Google AdWords nebo jak se to jmenuje. Já mohu do šablony přidat nějaké "sloty", ale co když se Tonda s Frantou neshodnou na jejich umístění a Alice je bude chtít taky jinam... Budu předělávat šablonu 850x? Bude tu jedna šablona se sloty pro 50 různých reklam, které využije 5 lidí?

A přidat většinu věcí, které je zde řešena pomocí pluginu.
- To by byla právě zásadní chyba, přidávat do základu systému to co lze udělat pluginem. Jednak by tím systém kynul a obsahoval by věci, které nemusí 80% lidí využít vůbec. A za druhé jakákoliv změna a oprava by znamenala vydání další verze systému s opravou něčeho co využívá například 5% uživatelů. V tom je síla pluginů, kdy uživatel(správce/admin) si přidá novou funkčnost, která ho zajímá a vývojář může tuto vylepšovat, opravovat a upravovat bez nutných zásahů do stabilního jádra. Což zohledňuje i připravovaná verze, kdy již nebude kvůli instalaci pluginu nebo aktualizace systému, nutné dělat zásahy kdesi na FTP. Pouze se nahraje v administraci ZIP s pluginem, případně se plugin v administraci deaktivuje nebo odstraní.

Samozřejmě nápadům a návrhům jsem otevřený. Asi jsem se rozepsal trochu více, snad to dočteš do konce.
Měl bych se krotit. 3 3 3
#021171
Ano dočetl jsem, děkuji za odpověď :-)
#021172
Zdravím a tímto i plně souhlasím s Jirkovým názorem. Bývaly doby, kdy jsem jinde byl inovativní až hrůza 3 Odměnou budiž neustálá nevděčnost 7 Systém pluginů je výborný v tom, že si "doklepneš" jen to, co potřebuješ a přesto jádro systému nemá moc co do objemu. Navíc jak Jirka píše, přibližně 90% uživatelů podobné věci ani v plné míře nevyužije 1
#021173
Přesně tak systém pluginů je parádní... jinak na bannery tu taky nějaký je.
#021179
Vyjadřuji všem co pomáhají velký obdiv. Co se tady někdy musí řešit...