< návrat zpět

Diskuse


Téma: Průzkum - Discord rss

Zaslal/a 25.4.2019 16:06

Byl by zájem o vytvoření Discord serveru pro Sunlight? Wikipedie: Co je Discord?

Určitě by nenahrazoval zdejší diskusi, jen je občas potřeba komunikovat trochu víc v reálném čase. Facebook nemá nebo ho nechce každý, tohle by mohla být možnost některé věci vyřešit rychleji.

Prosím jen o krátkou reakci, žádné sálodlouhé komentáře.

Zaslat odpověď >

Strana:  1 2   další »
#021586
Tak nějak je mi to jedno, ale už i bez něj mám v PC spuštěných appek dost a další se mi nechce. Na telefonu se stejně většina věcí, kde je potřeba nahlédnout do kódu a podobně bude řešit blbě.

A teoreticky když to vezmu za poslední období, tak mám už dávno nastavené rss na diskuzi zde a prakticky kdykoliv tam vidím nový dotaz, tak než ho otevřu už tam je od tebe odpověď. Nezdá se mi tedy, že by se řešilo pomalu.

Nejsem tedy proti, ale ani vyloženě pro.
#021587
Za mě určitě pro a bylo by fajn jej pak viditelně přidat i na nově připravovaný web Sunlightu, teda pokud se stále dělá. Všiml jsem si už delší dobu, že klasická diskuzní fóra vymírají a někteří jej nahrazují právě Discordem hlavně co se týká otázek podpory apod. Pro mě osobně je dobré i fórum.
#021588
Nejsem proti, ale zas z hlediska neznalých mi přijde příjemnější fórum i proto, že zde hlavně ti, pro které je trapné ptát se na něco přímo, najdou odpověď tady i s řešením, na Discordu jsou ale povětšinou vidět a to ne každému vyhovuje ;) Rozhodně se to možná hodí na rozsáhlejší postupy, kde by popis textem zabral možná i víc než jednu stranu, ale že by musel být nutný... ;) O tom úplně přesvědčený nejsem :D ;)

Dodatek v 17:45: Ovšem někdy je nevyhnutelnou potřebou Live komunikace, takže v tomto ohledu jsem zase pro Discord :D
#021654
Tak co, bude discord, nebo ne? :) ja jsem pro, určitě
#021656
Já jsem pro c:
#021666
Ono discord, slack a podobné aplikace mohou být fajn. Má to pozitivní věc a i negativní. Pro rychlou komunikaci a vyřešení problému je to dobrý. pro archivaci absolutně na ...

Zde mluvím z vlastní zkušennosti dvou projektů. jeden se vedl na slacku, druhý je na discordu. Na slacku nebyl vedle web k dispozici, což byla katastrofa. Hledat něco v diskusi slacku nebo discordu je nemožný. Druhý projekt sice má forum, web atd, ale většina lidí je na discordu. A opět nastává problém s archivací a hledáním příspěvků. Osobně, až rozjedu tým, discord doporučím pouze pro kecání. Ale zásadní témata budu chtít na forum.
#021667
Určitě by nenahrazoval zdejší diskusi, jen je občas potřeba komunikovat trochu víc v reálném čase.
#021669
Na takové diskuse je ideální právě Slack.
#021671
No, taky bych to spíš viděl na Discord... Pokud něco děláš někde blbě a ne a ne na to přijít sám, je hezký posdílnout obrazovku a nechat se navést ;) A hlavně, u discordu sice ano, hledáš déle, ale je tam ta historie, což, co si snad pamatuju z jedné bývalé práce, ve slacku šlo dost blbě ;) Plus další, ve slacku si budou zakládat tickety? :D Na discordu je seřadíš a čekají taky bez čísel a různých složitostí ;) Zatím těch lidí, co zas tolik potřebujou pomoct, není ;)
#021674
Právě díky zaměření na voice a s možností sdílení toho co má dotyčný na obrazovce jsem se přiklonil k Diskordu. Není potřeba Teamspeak+TeamView. Slack aktivně nepoužívám, nevím zda něco takového umožňuje. Vím že se tam dají nastavovat taky jednotlivé místnosti, nějací boti a podobně. Rád se nechám poučit.

Strana:  1 2   další »