< návrat zpět

Diskuse


Téma: Vzhlad Stranky/template cez Bootsrap 4 rss

Zaslal/a 7.11.2019 21:32

Ahojte,

Ako tak viem, uz pouzit nejake zakladne veci v .sass, zial nedari sa mi nejako poskladat zakladny setup s bootstrap.scss

Teda mam stiahnuty source pre najnovsiu distribuciu Bootstrapu a horko tazko som nainstaloval vsetko co po mne chceli v navode.

Na kompilaciu som nasiel program Koala.

Zial problem je ten, ze aj ked postupujem podla navodov nedari sa mi naimportovat sucasti bootstrapu do noveho custom.scss, aby som vedel zacat theming a priradeniu responzivnych prvkov frameworku pre elementy sunlight. Predpokladam, ze skusenejsi mozno poznaju nejaky navod osvedceny navod ako na to, lebo popisov som uz precital neurekom a predsa si neviem rady lebo compilator hlasi zakazdym chybu.


PS: project managment som postavil podla toho ako odporucaju na bootstrap dokumentacnom webe

https://getbootstrap.com/docs/4.0/getting-started/theming/

Za kazde postuchnutie spravnym smerom vopred dakujem

Zaslat odpověď >

#021812
Sass je dobrý směr, s použitím @extend: se dá napasovat kde co 3. Potřebuješ hlavně dvě základní věci Node.js a Ruby Sass compiler. Já jsem nebyl úplně spokojený s tím co jsem podle návodů dal dohromady a tak jsem nakonec pro stylování a jednoduchou manipulaci začal používat frontend stack od Landsmana, který jsem si následně přispůsobil pro své potřeby. Kompilaci lze provádět automaticky nebo ručně, výstup do css je minifikovaný.

Připravím ti takovou jednoduchou očesanou kostru, pak jen nakopíruješ, styluješ a kompiluješ... Ale očekávej to spíše zítra.
#021813
No nedalo mi to 5 https://jdanek.eu/upload/sass_easy_skeleton.zip

Obsah nakopíruješ do složky šablony /plugins/templates/tvuj-motiv/.
Dále si musíš spustit příkazový řádek buď v té složce, nebo se tam prostě musíš dostat přes příkazy.

Následně spustíš příkaz: npm install, což stáhne a připraví závislosti (+- 60MB)
Soubory sassu (tam kam budeš psát) jsou v /build/sass/ a kompilují se do složky /css/,
kompilovat můžeš automaticky příkazem npm watch, což se děje s každou změnou souboru
nebo to jde manuálně (to dělám já) příkazem npm sass

Rozšířenou verzi používám na některé soukromé aktivity s betou SL8, proto ta složka /css/, ale cesta půjde případně upravit.

Před distribucí pak jen smažu složky /build a /node_modules a soubory package.json, package-lock.json, list.json
#021814
Já vždy jen kopnu bootstrap složku scss do motivu a mém style.scss importnu jen ty části bootstrapu které využiji. O kompilaci se postara PHPStorm.
#021816
Ano možnost to je, ale nedá se spoléhat na vlastnictví PHPStorm. Osobně nevím jak jsou na tom ostatní IDE (NetBeans, Visual Code Editor...) A toto se dá používat i s obyčejným poznámkovým blokem, i když v něm snad nikdo nic neprogramuje 5

To Landsmanovo řešení je vlastně "obalení v cukru", je tam autoprefixer, minifikace... Jen mi nevyhovovala struktura složek jak to má na Gitu, tak jsem si to upravil více pro SL