< návrat zpět

Diskuse


Téma: Diakritika rss

Zaslal/a 10.11.2019 15:47

Zdravím,
uživatel se zaregistruje se jménem, kde se objeví např. á,é,í,ë,ä, nebo jméno s '. Avšak jako uživatelské jméno to normálně nejde. Je možné to vložit jen do zobrazovaného jména, což je v pořádku, ale dělá to pak bordel jinde. Když daný uživatel má jméno s písmenkem vypsané výše a v upload/jmenouzivatele vložím obrázek jmenouzivatele.png, tak se obrázek v komentářích nezobrazuje. Ráda bych to vyřešila, jedna se nezobrazují obrázky a jednak bych chtěla, aby uživatelé měli možnost těchto znaků.
Děkuji předem za odpověď.

Zaslat odpověď >

#021822
Pokud se jedná o použití písmen v username, tak to určitě nejde a nepůjde. A je to tak správně. Diakritika by v zobrazovaném jménu neměla dělat bordel. Uživatelská složka je upload/<username> a tam diakritika nepatří. Dále předpokládám, že načítání zmíněných obrázku zajišťuje nějaký plugin. No a v tom případě záleží jak je napsaný... Takhle naslepo toho moc nevymyslíme.

Doporučuji přečíst článek Jak správně pojmenovat soubor, platí to i pro složky.
#021823
Tím jsem si vědoma. Spíš mi jde o tohle:
img < takhle je jedno jméno uživatele. v uploadu je to následovně: upload/naarash/naarash.png což funguje správně, ale má se jmenovat Na'arash jako je zde:
img
A já bych potřebovala, aby to v uploadu zůstalo, samozřejmě, ale aby v tom horním nápisu bylo Na'arash. Jde to někde změnit?
#021824
Aha, už to chápu... Ono to převádí tu jednoduchou uvozovku na HTML entitu &#39;, jde použít znak ` zvaný grave accent, zapisuje se Alt+96
#021825
Nene... Mně jde o to, aby se v tom jménu zobrazovaly i přehlásky atp. respektive, aby ten první název, co jsem posílala byl jako zobrazované jméno, ne jako uživatelské. Protože právě tam to nejde.
#021826
Já pochopil, že to chceš takto
img
https://ctrlv.cz/shots/2019/11/10/vYdl.png
#021827
img < tohle je správně, tak je by to být mělo, ale když vytvořím účet upload/naarash, tak jako název stránky/profilu, tak je tam stále Naarash a já bych potřebovala, aby tam bylo Na'arash.
Také je problém, že když se jeden uživatel jmenuje Ayirë tak je upload/ayire/ayire.png a obrázek nefunguje, kvůli zobrazovanému jménu kvůli tomu ë.
#021828
To tedy znamená, že obrázek se načítá podle zobrazovaného jména. Takže to ten plugin načítá blbě, ale musel bych to vidět abych to opravil.
#021829
Jedná se o tyto stránky: http://mois-gris.tode.cz
Je tam několik uživatelů s ' nebo přehláskami a obrázky se právě nenačítají a u uživatelů (Takhu > Ta'khu, Naarash > Na'arash, Ayire > Ayirë, Ares > Áres) to nefunguje tak, jak bych chtěla. Buď tam nesmí mít onu diakritiku, aby fungovaly obrázky a jména úplně nahoře postrádají úplně.
#021830
Skočil jsem k vám na Diskord
#021831
Problém byl v přímých zásazích v systému, bralo se tam publicname včetně html, a následně ořezávalo.