< návrat zpět

Diskuse


Téma: Sunlight 8.0 Git - Error 500 rss

Zaslal/a 19.1.2020 15:42

Ahoj Shiro, podle zdejších komunikací jsem využil hostingu na OneBitu a zaplatil si výchozí Start nabídku. Použil jsem osmičku z Githubu. Funguje fajn. Jen občas se stane při registraci nového uživatele, nebo editaci stávajícího, že se překročí timeout. Neděje se to vždy, ale když to vezmu, tak z třetiny to funguje správně, a dvě třetiny překročí timeout. Zde přikládám vyjádření podpory Onebitu:

v tomto případě se jedná o překročení timeoutu - 60 sekund zpracování bez výstupu. To je způsobeno nevhodným návrhem aplikace. Z bezpečnostních důvodů je na serveru vyžadováno vykonání akce ve smyslu vypsání obsahu skriptem na obrazovku alespoň jednou za 60 sekund (proxy timeout). Pokud během této doby nemá skript žádný výstup, pak je označen za nečinný a ukončen. Může se jednat například o zacyklení, čekání na nedostupné zdroje, nebo jinou chybu ve skriptu.

Proxy timeout lze snadno ošetřit u délekonajících skriptů pomocí vypisování průběhu na obrazovku v intervalech kratších než 60 sekund.

Pro náročnější operace jsou vyhrazeny CRON úlohy, kde je tento timeout výrazně delší. Pokud se však jedná o aplikaci třetí strany, kde není možná zásah do skriptu takovým způsobem, aby vyhověl uvedenému nastavení, je vhodné spouštět skript pomocí CRON úloh.

Pokud nějaká "standardní" akce trvá déle než minutu, pak je něco špatně, ale z hlediska návrhu aplikace.


Tak nevím, přiznám se, až tak tomu nerozumím. Na radu Jirky Ti to hlásím ještě před vydáním oficiální verze osmičky. Ale poradit si s tím moc neumím.

Zaslat odpověď >

#021921
Nevím proč by registrace trvala tak dlouho. Zkus zjistit konkrétní chybovou hlášku v dev režimu.
#021928
Tak nějak tomu nerozumím. Dnes je to první den, co se mi to nestalo. Najednou to funguje jak má. Uvidím zítra, dyžtak postnu info.
#021929
Já ti taky psal, že tam není nic náročného. Že by to člověk spíše čekal u zálohování většího webu.
#021937
Ale je to divný. Možná, jestli ten pracovník podpory něco nepřenastavil a jen mi to neřekl. Nevím. Nyní i dneska to švihá rychlostí blesku. Pokud se to oběví, dám vědět i s výpisem dev logu.