< návrat zpět

Diskuse


Téma: Registrace -nový uživatel se neuloží do databáze rss

Zaslal/a 8.4.2020 17:32

Zdravím, na našem webu využívajícím SunLight se nám objevil zajímavý problém. Máme povolenou registraci, všechny kontroly proběhnou v pořádku (jestli už zadaný uživatel existuje, duplicitní emaily etc.), ale uživatel se nikdy nezapíše do databáze. Skript však proběhne v pořádku - na začátek i konec INSERTu jsem si dala kontrolní hlášku a vše se mi vypíše. Stejně tak nastavování informací v profilech se do databáze zapisuje jak má, takže problém v připojení určitě není. Tohle je náš jediný problém a já už si opravdu nevím rady, kde by mohla být chyba.
Přesouvali jsme stránky ze zkušebního webu na Endoře na Wedos, nicméně SunLight je čistě znovu nainstalovaný a přeneseny jsou pouze soubory jako template, funkce atd. Na zkušebním webu je verze 7.5.2, na novém 7.5.5 - mohl by být problém tam? To se mi však nezdá, protože vše ostatní jako vkládání příspěvků a úprava stávajících uživatelů proběhne jak má.

Díky moc za odpovědi, opravdu už si nevím rady. Ani kde bych měla chybu hledat.

Zaslat odpověď >

#022096
Narazila jsem na další problém - při pokusu o vytvoření (ne úpravu) uživatele přes administraci se mi vypíše hláška "uživatel neexistuje". Tak už jsem z toho vážně jelen.
#022097
Mezi verzemi 7.5.2 a 7.5.5 je mnoho změn, doporučuji update. Pokud tam jsou nějaké pluginy, tak mohou být zdrojem problémů. Z verze 7.5.2 na 7.5.3 se musely pluginy předělávat.

Hodila by se asi i adresa, kvůli případnému testu.
#022098
Děkuji za rychlou odpověď. Adresa webu je eriniamus.eu. O případném předělání všech souborů také uvažuji, ale vzhledem k tomu, že všechno ostatní šlape perfektně, bych se k tomu uchylovala jen nerada, hlavně, když jsem přenastavovala spoustu souborů a musela bych zpětně provádět veškeré změny. Do registrace a funkcí kolem jsem však nezasahovala. Proto bych nejdřív ráda zkusila najít problém.
#022099
Na uvedené doméně je verze 7.5.2, to je ta upravovaná? Neopatrné změny v systému mohou nadělat právě takovéto problémy...
#022100
Lze uživatele vytvořit z administrace nebo je to také s chybou?
#022101
Omlouvám se, ano, skutečně je tam verze 7.5.2, to bylo nepochopení z mé strany. Pak už vůbec nevím, kde by mohl být problém. Většina úprav je přenesena ze zkušebního webu, kde registrace opravdu doputuje do databáze, pouze se změnil config.php na databázi nového hostingu. Do systémových funkcí jsem vůbec nezasahovala a ani nedodávala žádný plugin navíc.
#022102
Z administrace mi to napíše hlášku "uživatel neexistuje", pokud zadám údaje (nové jméno atd) pro vytvoření účtu. Pokud se však pokusím vytvořit uživatele se stejným jménem, jako už máme, tak mě to (správně) vyhodí.
#022103
Napadá mě jedna věc, WEDOS pro přístup skriptů do databáze používá dva různé mysql "uživatele", je třeba do configu napsat ten "administrátorský".

V mailu to bývá zpravidla zapsáné takto
Uživatel pro správu databáze (má plná přístupová práva):
Jméno: a127145_blabla
Heslo: j5p9KtWu
#022104
Tak jsem problém vyřešila a opravdu to byla má chyba - upravovala jsem v záznamu uživatelů jabber a msn na jiné položky a při vytvoření nového uživatele se to pokouší zapsat do nich prázdný string (ačkoliv nevím proč, osobně bych toto nastavovala spíš v databázi samotné). Problém je tedy úspěšně odstraněn :)

Ještě jednou však děkuji za vstřícný přístup a rychlé odpovědi, to se jen tak nevidí. Mějte hezký zbytek dne :)
#022105
Doporučuji update na aktuální verzi, jednak má řešeny věci jako je kompatibilita s novějšími verzemi PHP a pak i všechny pluginy jsou psané pro aktuální verzi.

Je lepší si upravit například plugin ProfilePlus, než se vrtat v systému, blbě se to pak hledá...