< návrat zpět

Diskuse


Téma: Hurá a pár otázek rss

Zaslal/a 6.1.2010 13:53

Tak jsem po 5 hodinách došel k vysněnému výsledku. Chtěl bych se jen zeptat, zda některé změny jsou k lepšímu nebo jen ke zhoršení a ztížení vytváření diffu.

Třeba soubor functions.php (původní) a nyní functions.php, functions-template.php, functions-post.php. Rozdělení do těchto souborů přineslo něco výkonostního? Nebo ještě třeba otázka na původní hcm.php a novou složku hcm. Přineslo toto něco lepšího? Je nějak zvýšená bezpečnost, když je to pomocí fcí a ne switchů? Já jen, že tam mám několik desítek změn napříč celým souborem a trvalo mi jen cca 1,5 hodiny to tam všechno najít - mimojiné, přepisovat anglicky nazvané proměnné na české mi ještě více ztížilo možnost diffu, ukázalo mi to téměř každý řádek.

Díky za novou verzi, ale ta aktualizace byla u mě pěkná vojebávačka (doslova).

Ještě jen hledám, kde odstraním odkaz na ztracené heslo v administraci, to bude ale někde v uniForm, ne? <- odkaz odstraněn

Zaslat odpověď >

#007035
Ze souboru functions.php byly přesunuty funkce, které se používají jen někde, do externích souborů functions-template.php (funkce motivu) a functions-posts.php. Takže se v administraci zbytečně nenačítají funkce motivu a na stránkach se načítá funkce pro výpis komentářů/příspěvků jen když je potřeba.

Co se týče HCM modulů - ty do teď fungovaly tak, že byl jeden obrovský switch v externím souboru s nacpanýma všema modulama na jednom místě a vkládal a vyhodnocoval se znovu a znovu při každém jednotlivém výskytu HCM modulu. A to je z hlediska výkonu vyloženě demence... proto byly definice modulů přesunuty do jednotlivých externích souborů. Takže se načítají jen ty co jsou potřeba a jen jednou.