< návrat zpět

Diskuse


Téma: OT - hledám font rss

Zaslal/a 14.5.2020 12:55

Zdravím vás vespolek.
Omlouvám se, mám otázku poněkud mimo téma a pokud je hodně mimo, tak ať to moderátor smaže nebo zablokuje. Ale na druhou stranu, třeba někdo bude vědět.
takže:
scháním font podobný následujícímu. Ideálně aby byl k dispozici online, stejně jako tento. Co je podmínkou, je četina. Tedy české znaky.
tady je adresa fontu:
https://fonts.google.com/specimen/Cabin+Sketch

A děkuji

Zaslat odpověď >

#022131
Nastav si tam subset. Při hledání ve fontech od googlu heldej pod rozšířenou latinkou "Latin Extended". Na to je tam uzpůsobeno 603 rodin. V tom množství ti těžko bude porovnáním někdo hledat to, co potřebuješ. Tím hledáním si bohužel budeš muset projít a najít svůj preferovaný styl nebo jemu podobný. Pokud už zadáš vyhledávaný styl bez selekce, tak musíš očekávat následný problém. Při výběru nejdříve selektuj pomocí nastavení.
Pak je možnost stáhnout nějakej free styl a nahrát ho na svůj prostor a v zapisu na něj odkázat. Ale podle dotazu spíše preferuješ font na google.
Nevím, jestli jsem ti poradil podle tvých představ, ale aspoň ti poskynu nějaké nasměrování ;)
#022132
Moc díky.
Procházel jsem to tam několikrát nahoru i dolů, ale podobný font jsem nenašel :(.
Třeba "Fredericka the Great" je podobná font a umí sice "š" a "ž", ale zbytek češtiny nee.

Zkoušel jsem i aplikace na vyhledávání podobných fontů, jenže ty mi vyhledaly placené fonty, do čehož nejdu.

Pokud by se takový, nebo podobný font našel (free) jsem samozřejmě ochoten si ho stáhnout i k sobě a adresovat ho takto. Jenomže se mi prostě nedaří.

I tak děkuji za snahu pomoci. Moc díky.
#022133
U free fontů pozor. Většina z nich je zadarmo z nějakého důvodu. Pokud zvětšíš to písmo, tak je to fakt děs, takže tam fakt pozor. Č a ř je problém, proto to chce vždycky zkontrolovat. Pro diakritiku je to bída všude.