< návrat zpět

Diskuse


Téma: SL 8 - třída pro neveřejné stránky rss

Zaslal/a 5.6.2020 13:43

Asi budu trochu prudit 3 ale menší nápad pro osmičku.
Bylo by možné přiřadit při aktivaci "neveřejné stránky" do body vlastní třídu.
Když totiž nastyluju tlačítko hamburgeru pro menu v responzivnim menším zobrazení, tak i při aktivaci právě zmíněné funkce neveřejné stranky se mi sice menu nezobrazuje, ale hamburger zůstává. Dalo by se to využít i pro položky v patičce webu, kdy nechci, aby se mi zobrazovali určité položky právě při neveřejnosti stránek.
Nyní neveřejné stránky přesměrují na přihlašovací stránku, lépe řečeno na errorovou stránku. Nemohu to spojit ani s touto errorovou stránkou, protože pokud nechám možnost přihlášení, registrace, nebo ztraceného hesla, tak změna třídy v body je u těchto systémových stránek v neveřejných stránkách nezměněna.
Mohl bych pak pouze zápisem přes css toto zmizení zařídit díky spojení s touto třídou ;)
Jen nápad, nechci s tím prudit jako s něčím životně důležitým 1

Zaslat odpověď >

#022167
Jak přesně myslíš neveřejné stránky? Jako celkově celý web, nebo konkrétní stránka, ty mají totiž pokud je vyžadováno přihlášení na body třídu.e-unauthorized. A to druhé jsem moc nepobral...
#022168
V administraci systému si navolíš i to, zda jsou stránky neveřejné, myslím tím celý web.
A ano, je vyžadováno přihlášení, to je to co tu popisuju. Ale zde nejde o třídu, kterou zapíše ta aktivace neveřejnosti, jen jsi přesměrován na tuto stránku. Pokud máš ale navoleno v systému,že je dovolená registrace a ty se tak díky uživatelskému menu dostaneš na tuto stránku, tak ve třídách v body ani zmíňka o tom, že seš stále ne neveřejných stránkách. Jen se nezobrazuje menu, to je deaktivovaný s tou aktivací neveřejných stránek. Pokud je dostupný uživatelské menu, tak se naklikneš i na běžnou přihlašovací stránku, registraci či na stránku straceného hesla. Tam opět není záznam o tom, že se nacházíš na této systémové stránce na neveřejných stránkách. Samotná aktivace neveřejných stránek tě přesměruje na stránku s autorizací, nevyhazuje svojí třídu, o to jde. Na stránku s autorizací tě ale nenasměruje jen aktivace neveřejnosti celého webu, ale i při nedostatečné úrovni oprávnění na danou stránku a tam přece nemusíš zadávat vlastnost none na hambáče, tam je ti menu přístupný furt. Jde mi o tu neexistující třídu pro tuto činnost nepřístupnosti celého webu.
#022169
Jinak ještě dodatek. Pokud jde o hamburger zapsaný s vlastností none, tak pokud se zobrází menu, tak se none u hambáče vyruší, takže ta stránka s autorizací se dá nastylovat na hambáč, ale ne na vedlejší položky např. v patičce webu, které nechci zviditelňovat nebo deaktivovat s třídou na autorizaci, protože při přesměrování na tuto stránku v době nedostatečného oprávnění tyto položku můžou být viditelné. Zatímco pro hamburger se tato stránka dá použít. Pro vedlejší položky je tato třída nepoužitelná.
Pořád platí, že na systémnových stránkách (registrace, přihlášení a stracené heslo) není nic, co se dá použít pro deaktivaci hamburgeru ;)
#022170
Promiň za ještě jeden příspěvek 3
Můžu mít none na hambáč furt a nechat to ať se to samo vyruší s viditelností menu, ale takhle to řešit nechci, protože pod hambáčem můžeš mít i menu vytvořený mimo systém a jak budu muset mít nějakou vlastnost u display, tak jsem víš kde. Jde o celkovou použitelnost pro případné ne v menu položky
#022171
Systém má pro své stavy konstanty, např. _notpublicsite a _logged_in a každá jednotlivá stránka/modul má svůj stav v $GLOBALS['_index']. Takže by asi šlo to zkombinovat a například:
if(!_logged_in && _notpublicsite) {
$GLOBALS['_index']['body_classes'][] = 'my-notpublic';
}

Co je ještě v _index najdeš tady https://github.com/sunlight-cms/sunlight-cms/blob/master/index.php#L65
#022174
Díky za reakci, ale tahle cesta je pro mě nepoužitelná, ale aspoň ukazuje, že nějaké možnosti tu jsou. Jsem dost racionální člověk na to, abych se stal lepičem kódů. Když něco neovládám, tak to přiznám. Ulehčí to mnoho věcí jak mě, tak mému okolí. Cestou přepisu u každého update se vydávat nebudu.
To o přihlášení, registraci a ztraceném heslu jsem podal čistě jako nápad. Neni to nic, bez čeho by mi web nejel ;) Možný nápad tedy pro další verze. Hambáče vyřešim jinak. Třída by z toho udělala mnohem lehčí práci, tedy pouhý zápis v css, nikoli zásah do systému.
Ještě jednou moc děkuju za reakci ;)
#022175
Proč by jsi byl lepičem, to co jsem ti poslal jako ukázku můžeš použít přímo template.php. Případně si opodmínkovat zobrazení toho hamburgeru.

To znamená, že každé načtení šablony ti přidá na body třídy jaké zrovna potřebuješ. To nemá s updatem systému nic společného.

Další možností by bylo vytvořit plugin, který trvale rozšíří třídy na body. Ale zase by byl, separátně oddělený. Takže záleží co preferuješ, ale nemá to nic s přepisováním systému.
#022178
To, co jsem ti napsal je to, že na mě mluvíš, pro mě, kosmickou mluvou. Když něčemu nerozumím, tak se případné další diskusi chci vyhnout. Jak mi vyhodíš php kód, tak fakt končim ;) To je to, co jsem ti tu psal o tom, že když něčemu nerozumim, tak to přiznám. Pak má okolí akorát práci s dalším vysvětlováním. Jak jsi mi nahodil něco, čemu nerozumim, tak jsem okamžitě to téma pro sebe uzavřel. Pro mě je to nesmyslné dál v tom pokračovat, protože další diskuse mě nikam nenasměruje. Jak mě někdo odkáže na pojmy, které jsou pro mě neřešitelné, tak se snažím případnou potřebu vypustit. Až to někdo vyřeší pro mě pochopitelným směrem, tak se tomu budu věnovat dál. Pokud používám nějaký nástroj, tak ho nejdřív musim plně pochopit. Bez pochopení jsem jen lepič ;)
Jirko děkuju za tvoje rekce, ale pro mě jsou neuchopitelné. Fakt to byl jen nápad, ale druhým tvoje vysvětlení může pomoci a za to palec nehoru ;)
Nezlob se na mě za to, že v tom dál nechci pokračovat, ale takhle to fakt nedám. Já se bohužel nemůžu zapojit někde, kde se ztrácim.
Ještě jednou dík a držim palce s dalším vývojem a případnym vydánim osmičky ;)